“Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego.” św. Jan Paweł II

Święty Jan Paweł II – obrońca nienarodzonych
fot. www.ngopole.pl

Dziś 15 rocznica śmierci naszego Papieża Polaka św. Jana Pawła II.

2 kwietnia 2020 o godz. 21:37 zapalimy świece w naszych oknach, na znak modlitewnej wspólnoty i w duchowej łączności dołączymy do modlitewnego czuwania milionów ludzkich serc.

O 21.00 spotykamy się na Jasnej Górze.Czuwanie ze św. Janem Pawłem II [transmisja LIVE] Link poniżej 👇

Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów – transmisja na żywo

“Umiłowani Bracia i Siostry, bądźcie solidarni z życiem. Wołanie to kieruję do wszystkich moich rodaków bez względu na przekonania religijne. Do wszystkich ludzi, nie wyłączając nikogo. Z tego miejsca jeszcze raz powtarzam to, co powiedziałem w październiku ubiegłego roku: “naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. [Wierzcie, że nie było mi łatwo to powiedzieć. Nie było mi łatwo powiedzieć to z myślą o moim narodzie, bo ja pragnę dla niego przyszłości, wspaniałej przyszłości.]”

Jan Paweł II

Pamiętamy! 🙏💗🙏 

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙💙

grafika : Facebook/GADUterapia

Zaświeć się na niebiesko. 💙 2 kwietnia bądź niebieski! 💙

Dnia 2 kwietnia każdego roku od 2007 obchodzony jest na całym świecie Dzień Świadomości Autyzmu. 

Ubiegłoroczna fotorelacja naszych wolontariuszek z akcji “Polska na niebiesko” 💙

👉 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W tym trudnym czasie wszyscy zdajemy egzamin z solidarności społecznej

Kochani Przyjaciele! 

Sytuacja jest trudna, ale nie tracimy nadziei, działamy. 💪📞💻 

Zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa i stosując się do obowiązujących reguł sanepidu, zachowując właściwą izolację liczymy, że uda się opanować pandemię koronawirusa jak najszybciej. Nikt z nas jednak nie wie, jak długo to potrwa. ⌚📅 

Jak obecnie działamy? W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, po pierwszych niepokojących doniesieniach (11.03) wolontariat i spotkania bezpośrednie zawiesiliśmy. Jednak mimo trudności, jesteśmy w kontakcie z naszymi Podopiecznymi oraz Domem Matki i Dziecka w Supraślu.  

Śpieszymy z dobrą wiadomością! Czekamy już na dniach na kolejnego maluszka. 👶 Nasza podopieczna Pani Iza ma wyznaczony termin na pierwszy tydzień kwietnia. Obie dziewczyny czują się dobrze, wszystko jest przygotowane. Dzięki Wam udało nam się przygotować wyprawkę, wszystkie najważniejsze i niezbędne produkty dla maleństwa i jego mamy. Dzięki temu Pani Iza jest spokojna i wierzy, że z córeczką sobie poradzą. Prosimy o pamięć w modlitwie by wszystko się udało szczęśliwie. 🤰👶👣 

 Dzięki Wam, waszym hojnym sercom, wpłatom na konto, darom przekazywanym w akcji “Paczuszka dla Maluszka” 2019/202 możemy tworzyć łańcuch dobra. Dziękujemy! 💗 

Obecna bardzo trudna sytuacja mobilizuje nas do solidarności społecznej, postawy bliskiej nam przez lata historii.  

Najczęściej wystarczy bardzo niewiele. Życzliwość, uśmiech przez drzwi, spytanie czy potrzeba pomocy, może zrobienie zakupów i przyniesienie ich na „wycieraczkę”, może wykupienie leków, może rozmowa telefoniczna dodająca otuchy, pełna zrozumienia.  

Znacie w sąsiedztwie kogoś starszego, chorego, niepełnosprawnego, samotną kobietę w ciąży? To dobry moment by zatelefonować 📞, napisać sms-a 📲do siostry, przyjaciółki, koleżanki z pracy, znajomej ze studiów, sąsiadki, która jest samotną mamą. Samotne kobiety w ciąży muszą się izolować ze względu na możliwość zakażenia, co uniemożliwia kupienie podstawowych produktów. Nie możemy w tak trudnym momencie ich zawieść. Często samotne mamy z dziećmi bez wsparcia kochającej rodziny, są w trudnej sytuacji, martwiąc się o posiłek dla dzieci, nie mając możliwości zrobienia zakupów. Wykonajmy pierwszy krok, by bez strachu, poczucia winy i wstydu mogły przyjąć pomocny gest.  

Dużo zdrowia, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. 💗 

*Imiona zostały zmienione by zachować prywatność i anonimowość naszych podopiecznych.  

Dlaczego potrzebujemy dzieci z zespołem Downa, takich jak Chloe?

Minął tydzień od “skarpetkowego dnia” 21.03, w którym na znak solidarności z osobami z zespołem Downa zakładaliśmy dwie skarpety nie do pary. Pamiętajmy, że każdego dnia dzieci z zespołem Downa stają bezbronne przed wyrokiem śmierci w świetle polskiego prawa. 😢😢

Dlaczego potrzebujemy dzieci z zespołem Downa, takich jak Chloe? Obejrzyj film🎬👇 

YouTube/Aleteia

Na pytanie odpowie ojciec Chloe, Kurt, zrezygnował z pracy w policji i stał się „głosem tych, którzy nie mogą mówić za siebie” (Prz 31,8), takich jak chore dzieci w łonach matek.

“Razem z Chloe, próbuje zmienić prawo w swoim stanie. „Te dzieci są błogosławieństwem, są darem. Modlę się, żeby dzień, w którym te dzieci będą mile widziane, a nie usuwane, wkrótce nadszedł; kiedy je przyjmiemy i pokochamy”.

” Ponad 90 procent nienarodzonych dzieci z podobnymi diagnozami jest abortowanych. Jak mówi tato Chloe: << Gdyby była zwierzęciem, chroniłaby ją ustawa o zagrożonych gatunkach, którą zatwierdzono w tym samym roku, w którym zalegalizowano aborcję.>>”

“Świat potrzebuje więcej dzieci podobnych do Chloe. Pogodnych, szczęśliwych, uprzejmych, niezłośliwych, takich, które nigdy się nad nikim nie znęcają…” 👶👦👧

Źródło: www.pl.aleteia.org

25 marca – Dzień Świętości Życia

Maryja Matka Życia Poczętego “Niech Mi się stanie”
obraz Urszula Rychlińska

https://urszularychlinska.wixsite.com/malarstwo

W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego . Z racji wiadomej nam sytuacji na świecie, jak i w naszym kraju, w tym roku w szczególności zachęcamy do Duchowej Adopcji Online. Co to znaczy?

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą, polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy, nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego każdego dnia przez 9 miesięcy, z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka.

Zachęcamy do podjęcia przyrzeczenia podczas uroczystości 25 marca w domu w sposób jak najbardziej uroczysty, tzn. przygotować świece, może wizerunki świętych, i w tych wyjątkowych warunkach, złożyć przysięgę Duchowej Adopcji.

Podczas Mszy św. dla Życia podejmiemy wspólnie Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do przygotowania swoich domów do godnego uczestnictwa w Mszy św. Online oraz podjęcia Duchowej Adopcji Online.

Msza Święta dla Życia Online oraz podjęcie Duchowej Adopcji Online.
🗓 25 Marca 2020
🕗 godz. 20:00 Więcej informacji tutaj 👈 oraz transmisja internetowa na naszym fb Serce w Sercu 👈

“Na kanale Teobańkologia oraz na profilu facebookowym Teobańkologia będzie transmisja na żywo Mszy Świętej 🗓  25 marca 🕗 o 19.30. Podczas Eucharystii odbędzie się uroczyste przyrzeczenie. Będzie można zaadoptować duchowo dziecko poczęte zagrożone aborcją, a żyjące pod łonem mamy.” Więcej informacji tutaj 👈

TRANSMISJA MSZY ŚW UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO z Archikatedry Białostockiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity 🗓 25 marca 2020 🕗 o godz. 18.00

YouTube/ ArchiBial MEDIA

“Potrzeba całej rzeszy obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku, przeciwstawią się temu wielkiemu złu, jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły. “

Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, (ja, ………………..) postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia ……………….. w Święto / Uroczystość ……………….. biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

Postanawiam:

  • odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego
  • codziennie odmówić jedną tajemnicę różańca
  • przyjąć nadto (nieobowiązkowo) postanowienia:
    • ………………..
    • ………………..

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Źródło: www.dlazycia.info

Duchowa adopcja dziecka poczętego🤰👶

www.dlazycia.info

Chcesz uratować komuś życie? Podejmij się duchowej adopcji dziecka poczętego 🤱💝. Każdy z nas może jedno takie maleństwo uratować. Wystarczy pobrać aplikację i każdego dnia przez 9 miesięcy odmawiać krótką modlitwę za dzieciątko ❤️
📱 ANDROID: https://goo.gl/Hov5hx
🖱️ IOS: http://apple.co/2l7aopN
🎞️ Wideo aplikacji: bit.ly/2245CXe 👍Aplikacja facebook: fb.com/AdoptujZycie

“Potrzeba całej rzeszy obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku, przeciwstawią się temu wielkiemu złu, jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły. “

Źródło: www.dlazycia.info

“W środku ciemności zawsze jest trochę światła! Boże, błogosław Włochom!”

Facebook/ K E R Y G M a

“Najpiękniejsze zdjęcie zrobione dziś we Włoszech! Pojawiło się na stronie Narodowego Stowarzyszenia Karabinierów z dopiskiem:
>>W środku ciemności zawsze jest trochę światła! Boże, błogosław Włochom!<< “
Stay strong Italy🙏 💗