Gotowi na sortowanie

Witajcie. 🙂 W dniu 2 lutego zwieźliśmy do naszej siedziby dary od Was. Ładunku było na parę samochodów. Tradycyjnie znalazły się wśród pakunków pieluszki jak i artykuły higieniczne. Dodatkowo były również zabawki, ciuszki, oraz (co nas miło zaskoczyło) dedykowany list do Mam od pewnego małżeństwa jak i dedykowana karteczka dla naszych Wolontariuszy. 🙂

Bohaterka filmu “Nieplanowane” Abby Johnson w Polsce!

fot. https://www.facebook.com/events/1498900383600552/

W lutym do Polski przyjedzie Abby Johnson. Kiedyś pracowała jako dyrektor kliniki Planned Parenthood w USA, od niedawna jest zaangażowana w ruchy pro-life. Jej historię można obejrzeć w filmie “Nieplanowane”, który od miesięcy bije rekordy popularności w Polsce. Z Abby Johnson będzie można się spotkać w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Warszawie i Rumii.

Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA, Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co zmieniło jej życie.

Abby Johnson zaczynała karierę jako wolontariuszka w Planned Parenthood. Z czasem awansowała na dyrektorkę placówki w Teksasie. Pewnego dnia asystując podczas aborcji zobaczyła na usg nienarodzone dziecko, które próbowało uchronić się przed narzędziami używanymi przez lekarza w trakcie zabiegu.  To był przełomowy moment.  Sama, w młodości dokonała dwukrotnie aborcji.  W tej chwili wspiera tych, którzy podobnie jak ona przeżyli nawrócenie i chcą zacząć żyć na nowo.

Na spotkania w Polsce zaprasza wszystkich.

– Spotkajmy się i porozmawiajmy. Nawet jeśli nie macie jednoznacznych poglądów na temat aborcji. Nawet jeśli popieracie aborcję, przyjdźcie i wysłuchajcie mojej historii. Proszę również ludzi w Polsce o modlitwę – mówi A. Johnson.

Spotkania są otwarte, bez biletów wejściowych. Data i miejsce spotkań:

11.02, godz. 17.30 – Bydgoszcz – Parafia pw. św. Marka Ewangelisty (Fordon), ul. Salezjańska 1

12.02, godz. 17.15 – Kraków – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Łagiewniki)

13.02, godz. 17.30 – Piła – Parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Libelta 3

14.02, godz. 17.30 – Rumia – Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1

15.02, godz. 17.30 – Warszawa – Bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53

Wszystkie spotkania rozpoczną się modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko życiu. Następnie odprawiona zostanie Msza Święta, a po niej Abby Johnson wygłosi świadectwo swojego życia.

Organizatorem przyjazdu Abby Johnson do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie. Spotkanie jest też okazją do promocji najnowszej książki Abby Johnson „Ściany będą wołać”. Publikacja zawiera świadectwa lekarzy i personelu klinik aborcyjnych. Wszyscy oni nawrócili się i dzisiaj działają w ruchach pro-life. Wielu z nich pomogła sama Abby. Jest bowiem założycielką fundacji „I nie było już nikogo”, która zajmuje się udzielaniem pomocy materialnej oraz duchowej byłym pracownikom przemysłu aborcyjnego.

Więcej informacji na temat przyjazdu Abby Johnson do Polski można znaleźć na stronie abbywpolsce.pl oraz www.jedenznas.pl

Link do wydarzenia Abby Johnson w Polsce: https://www.facebook.com/events/1498900383600552/permalink/1507545969402660/

fot. Facebook/ Abby Johnson: ProWoman, ProChild, ProLife

Źródło: kodr.pl

Raport drugi

Witaj. Przed nami ostatnia prosta. 🙂 To już ostatni tydzień trwania akcji. Jeżeli Drogi Czytelniku / Czytelniczko chciałbyś / chciałabyś podarować jakiś prezent rzeczowy (artykuł higieniczny dla najmłodszych, których Rodzic / Rodzice są w trudnej sytuacji) to wiedz, że do 2 lutego możesz to uczynić w parafiach, z którymi współpracujemy. Ewentualnie jeśli znasz kogoś kto mógłby być zainteresowany możesz szepnąć mu na ucho trochę słów na temat tej akcji. 🙂

22 marca 2020 r. Narodowy Marsz Życia

fot. Paweł Kula/ Facebook/Narodowy Marsz Życia

Prezentujemy informacje Organizatorów:

22 marca 2020 r. ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Będzie to centrum obchodów Narodowego Dnia Życia, który zgodnie z uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „powinien być manifestacją solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”. Dlatego też nasz ogólnopolski Marsz ma być przede wszystkim radosną i pozytywną afirmacją życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Będziemy jednak domagać się także poważnego traktowania spraw które są fundamentem życia narodowego i chrześcijańskiej cywilizacji życia. Upomnimy się między innymi o przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, wypowiedzenie przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. Ubiegłoroczny Marsz, który zgromadził blisko 20 000 osób był przede wszystkim manifestacją solidarnych rodzin. Jesteśmy przekonani, że będzie nas jeszcze więcej w tym szczególnym roku św. Jana Pawła II. Pamiętamy, że uchwała o ustanowieniu w Polsce państwowego święta – Narodowego Dnia Życia – była odpowiedzią Polskiego Parlamentu na apel i prośbę Jana Pawła II, zawartą w encyklice „Evangelium Vitae”, aby „corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji: należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja”.

fot. Facebook/Narodowy Marsz Życia

Program:
11.00 Msze Święte: Archikatedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska, pa Mszach Świętych przejście na Plac Zamkowy
12.30 Wymarsz z Placu Zamkowego na Plac Trzech Krzyży
14.00 Orędzie na Narodowy Marsz Życia
14.30 Zakończenie zgromadzenia

Link do wydarzenia Narodowy Marsz Życia 2020 : https://www.facebook.com/events/757458781444130/

Zachęcamy do uczestnictwa w ogólnopolskim Narodowym Marszu Życia 2020! Będzie to wielkie świeto rodziny i promocja ochrony życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Zaproś rodzinę i znajomych!

Do zobaczenia 22 marca w Warszawie!

Źródło: Facebook/Narodowy Marsz Życia

Msza Święta obrońców życia 2020

W tym nowym 2020 roku chcielibyśmy zaprosić na kolejny cykl mszy św. w intencji poszanowania życia.

Każda msza św. odbędzie się 25-go danego miesiąca (oprócz grudnia, która odbędzie się 27-ego). Za każdym razem w innej parafii.

Najbliższa, 25-go stycznia o godz. 18:00, odbędzie się w parafii św. Rafała Kalinowskiego.
Zapraszamy serdecznie.
Módlmy się w intencji życia, daru, który jest bezcenny!!
Zapisujmy się w wydarzeniu i zapraszajmy znajomych do wzięcia udziału:
https://www.facebook.com/events/1174662516070241/?event_time_id=1174662519403574
Niech cywilizacja miłości i poszanowania życia rozprzestrzenia się!

„Położna to najpiękniejszy zawód świata. To kobieta w bieli, otwierająca oczy na świat i usta do krzyku.” – S.Leszczyńska

„Położna to najpiękniejszy zawód świata. To kobieta w bieli, otwierająca oczy na świat i usta do krzyku.” – Stanisława Leszczyńska  

Położne towarzyszą oraz dają potrzebne wsparcie w czasie ciąży.

Asystują przy cudzie narodzin, służą opieką i radą podczas połogu. Pomagają kobietom w ich drodze macierzyństwa.

Rok 2020 ogłoszony został

Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarek i Położnych

przez światową organizację zrzeszającą tę grupę zawodową (ang. International Council of Nurses) decyzją ratyfikowaną na 72. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia (WHA) w Genewie.  Kampania będzie prowadzona we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia WHO. To trwające przez cały rok święto ma związek z 200. rocznicą urodzin twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale. 

Papież Franciszek: położna, to jeden z najszlachetniejszych zawodów. 

19 stycznia po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” Papież Franciszek przypomniał, że obecny rok został ogłoszony rokiem pielęgniarek i położnych. 

“Miło mi przypomnieć, że rok 2020 został ogłoszony na arenie międzynarodowej «Rokiem pielęgniarki i położnej» – zaznaczył Franciszek. – Pielęgniarki są najliczniejszymi pracownikami służby zdrowia, a położne wypełniają zapewne jeden z najszlachetniejszych zawodów. Módlmy się za nie wszystkie, aby mogły jak najlepiej wykonywać swoją cenną pracę.” 

Módlmy się za pielęgniarki i położne.  

Dziękujemy za Waszą pracę, profesjonalną opiekę nad życiem i zdrowiem ludzkim oraz wierność zasadom etycznym. 

 Życzymy satysfakcji z dobrze wykonywanej pracy i wytrwałości w służbie drugiemu człowiekowi. 

Źródło: www.vaticannews.va , www.who.int

Aborcja – główną przyczyną śmierci na świecie w 2019 roku

Przyczyny śmierci na świecie w 2019 roku
1. ABORCJA: 42,3 mln
2. Nowotwory: 8,2 mln
3. Powikłania w następstwie palenia tytoniu: 5 mln
4. Choroba AIDS: 1,7 mln
5. Inne choroby: 13 mln
Dziś większym prawdopodobieństwem jest to, że ktoś się nigdy nie urodzi, niż to że umrze na raka (sic!) Cywilizacja śmierci…
#stopaborcji #cywilizacjaśmierci #cywilizacjamiłości #życiejestbezcenne #szanujmyżycie #fundacja #sercewsercu

Błogosławionego Roku 2020

Dziś przepiękne święto Bożej Rodzicielki. Z tej okazji chcielibyśmy Wszystkim sympatykom naszego dzieła życzyć, żeby w tym Nowym 2020 Roku zrodziły się same Boże dary w naszym życiu.

A u nas w fundacji Boża Rodzicielka obdarowała nas sowicie darami od naszych Darczyńców. Dziękujemy serdecznie!

P.S. Przepraszam za jakość ostatniego zdjęcia (tylko takie mam z tego ujęcia), ale nie mogłam się oprzeć, żeby nie pokazać, jaki ogrom dobroci szczerzy się po Białymstoku. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ w imieniu maluszków!