🔔🔔XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

🔔🔔Uwaga Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele – KONKURS
pro-life dla Młodzieży! 🔔🔔

„Każda ludzka istota ma prawo do absolutnego poszanowania podstawowego dobra, jakim jest życie, a uznanie tego prawa stanowi fundament współistnienia między ludźmi oraz istnienia wspólnoty politycznej”. 🧡

To słowa św. Jana Pawła II, które są teraz szczególnie aktualne w kontekście ogłoszonego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

👉  Trybunał Konstytucyjny ponownie stwierdził, że człowiek od poczęcia ma prawo do życia. Stwierdził także, że każde życie ludzkie ma taką samą wartość. Nie ma lepszych i gorszych istot ludzkich. Przywrócił godność każdemu dziecku niezależnie od stanu jego zdrowia. Grafika pochodzi z naszego konkursu dla młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, autorstwa Darii Gajdy. Konkurs kierowany jest do młodzieży z całej Polski. Wszystkich, którzy pragną podzielić się swoją refleksją o wartości życia i godności człowieka, zachęcamy do uczestnictwa w nim. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w trzech przedziałach wiekowych:

✔ uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych,

✔ uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych,

✔ uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Prace można nadsyłać w trzech kategoriach:

📜 literackiej – wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż, gazetka szkolna…

🎨 plastycznej – plakat, grafika, malarstwo, montaż, gablota szkolna i parafialna…

💻 multimedialnej – strona internetowa, film, program radiowy, program multimedialny…

⏳ Na prace konkursowe czekamy do Dnia Świętości Życia (25 marca 2021 r.).Wszystkie dokładniejsze informacje, plakat, regulamin i formularz dostępne są pod adresem: https://bit.ly/37nRi7o

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami związanymi z XVII Ogólnopolskim Konkursem dla Młodzieży Pomóż ocalić życie bezbronnemu, zachęcamy do zapisania się na wydarzenie facebookowe www.facebook.com/events/1086050115201656.

Źródło: Facebook/ Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *