25 marca – Dzień Świętości Życia

Maryja Matka Życia Poczętego „Niech Mi się stanie”
obraz Urszula Rychlińska

https://urszularychlinska.wixsite.com/malarstwo

W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego . Z racji wiadomej nam sytuacji na świecie, jak i w naszym kraju, w tym roku w szczególności zachęcamy do Duchowej Adopcji Online. Co to znaczy?

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitwą wstawienniczą, polegającą na wzięciu w duchową opiekę na 9 miesięcy, nieznanego nam poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego każdego dnia przez 9 miesięcy, z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz odmówieniem specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka.

Zachęcamy do podjęcia przyrzeczenia podczas uroczystości 25 marca w domu w sposób jak najbardziej uroczysty, tzn. przygotować świece, może wizerunki świętych, i w tych wyjątkowych warunkach, złożyć przysięgę Duchowej Adopcji.

Podczas Mszy św. dla Życia podejmiemy wspólnie Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy do przygotowania swoich domów do godnego uczestnictwa w Mszy św. Online oraz podjęcia Duchowej Adopcji Online.

Msza Święta dla Życia Online oraz podjęcie Duchowej Adopcji Online.
🗓 25 Marca 2020
🕗 godz. 20:00 Więcej informacji tutaj 👈 oraz transmisja internetowa na naszym fb Serce w Sercu 👈

„Na kanale Teobańkologia oraz na profilu facebookowym Teobańkologia będzie transmisja na żywo Mszy Świętej 🗓  25 marca 🕗 o 19.30. Podczas Eucharystii odbędzie się uroczyste przyrzeczenie. Będzie można zaadoptować duchowo dziecko poczęte zagrożone aborcją, a żyjące pod łonem mamy.” Więcej informacji tutaj 👈

TRANSMISJA MSZY ŚW UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO z Archikatedry Białostockiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity 🗓 25 marca 2020 🕗 o godz. 18.00

YouTube/ ArchiBial MEDIA

„Potrzeba całej rzeszy obrońców życia ludzkiego, którzy z różańcem w ręku, przeciwstawią się temu wielkiemu złu, jakim jest śmierć nienarodzonych, najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jest nie tylko „tarczą obronną” przed aborcją, ale również leczy zranienia pozostawione w sercu tych osób, które się do niej przyczyniły. „

Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, (ja, ………………..) postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia ……………….. w Święto / Uroczystość ……………….. biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

Postanawiam:

  • odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego
  • codziennie odmówić jedną tajemnicę różańca
  • przyjąć nadto (nieobowiązkowo) postanowienia:
    • ………………..
    • ………………..

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Źródło: www.dlazycia.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *