21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa. #WDSD20 #LotsOfSocks 🧦

Dziś 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: “We decide” czyli ”My decydujemy”. Wszystkie osoby z zespołem Downa powinny mieć pełny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw związanych z ich życiem lub mających na nie wpływ. 

Osoby z ZD wiedzą co dla nich jest istotne, a ich obecność jest istotnym składnikiem każdego społeczeństwa. 

Co możesz zrobić?  

Przyłącz się do nas!  

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz mając na uwadze zdrowie i dobro nas wszystkich, w tym roku mamy wszystko zdalnie, na odległość.  

 21 marca 2019 #zostańwdomu, załóż kolorowe niepasujące skarpetki i podziel się z nami zdjęciem w komentarzu na naszym Facebooku! 

Zrób zdjęcie i opublikuj na Facebooku, Twitterze lub Instagramie z hasztagiem #WorldDownSyndromeDay, #LotsOfSocks, #WDSD20. 

Przypominamy fotorelację naszych wolontariuszy z wydarzenia w 2019 roku: „Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki nie do pary?” ( 👈 kliknij tytuł)

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek, najlepiej nie do pary w różnych, wesołych kolorach!  
Tym drobnym gestem solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami oraz zwracamy uwagę na problemy, z którymi się zmagają na co dzień.

Jeśli zwykle nie nosisz skarpet, załóż je!  

Warto śledzić na bieżąco, co dzieje się 21 marca – informacje podawane są zarówno na oficjalnej stronie Światowego Dnia Zespołu Downa, jak i w mediach społecznościowych. 

Strona Światowego Dnia Zespołu Downa 
http://www.worlddownsyndromeday.org 
 
Twitter ŚDZD 
twitter.com/WorldDSDay 
 
Kanał YouTube ŚDZD 
http://www.youtube.com/DSiWDSD 
 
Profil ŚDZD na Facebooku 
www.facebook.com/World-Down-Syndrome-Day 

Fotorelacja naszych wolontariuszy 🙂 🧦 #LotsOfSocks #WDSD20

Zdjęcie wykonane przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną #zostańwdomu, załóż kolorowe niepasujące skarpetki i podziel się z nami zdjęciem w komentarzu na naszym Facebooku! 👈   
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *