Film „Nieplanowane”

W zeszłym tygodniu wolontariusze naszej fundacji udali się do kina na seans filmu „Nieplanowane” (ang. „Unplanned”). Dzieło, oparte na wyznaniach byłej dyrektorki jednej z „klinik” organizacji Planned Parenthood, Abby Johnson, spisanych pod tytułem „Unplanned: The Dramatic True Story of a Former Planned Parenthood Leader” („Nieplanowana. Dramatyczna i prawdziwa historia byłej liderki Planned Parenthood”) ujawnia kulisy działania jednej z największych amerykańskich korporacji aborcyjnych oraz osobistych doświadczeń głównej bohaterki.

Mimo wielu protestów i prób bojkotu, produkcja odniosła sukces kasowy w Stanach Zjednoczonych i pomogła uświadomić bolesną prawdę milionom widzów. Dzięki petycji do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom, którą podpisały 224 000 osób, w polskich kinach dzieło pojawiło się 1 listopada i nadal można je oglądać w większości miast.

Zainteresowanych filmem i tych, którzy go jeszcze nie widzieli, zapraszamy na stronę jego dystrybutora w Polsce, na której można znaleźć dodatkowe informacje o samej produkcji oraz wskazówki, gdzie ją obejrzeć: https://www.nieplanowanewpolsce.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *